ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10827278
*
nr 1082 7278
Spegel
rokokostil, 115x52
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2017
kl 20:36:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 14:05:17
1
400 kr
9/1 19:05:26
2
400 kr
9/1 19:05:26
1
400 kr (Budbetjänt)
9/1 19:05:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1082 7278
Spegel
rokokostil, 115x52
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/1 14:05:17 | 1 | 400 kr |
| 9/1 19:05:26 | 2 | 400 kr |
| 9/1 19:05:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 9/1 19:05:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



